چاپ این نوشته

داروهایی که «بیمه» نیستند حتی”Made in Iran”

برخی مواقع بیماران با داروهایی مواجه می‌شوند که تحت پوشش بیمه نیستند، درحالی که برخی از این داروها حتی تولید داخل هستند؛ در این زمینه یکی از مسئولان سازمان غذا ودارو درباره عدم پوشش بیمه‌ای این داروها علی‌الخصوص داروهای تولید جدید توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش صدای سلامت، طی تماس‌های از طرف بیماران دچار بیماری MS مبنی بر اینکه به‌تازگی داروهایی در این حوزه بیماری وارد بازار دارویی کشور شده است ولی بیمه‌ها پوشش نمی‌دهند.

بر این اساس یکی از این افراد به تسنیم عنوان کرد که به‌تازگی دو قلم دارو با عنوان «دیفوزل» و «دی‌متیل فومارات» که توسط یکی از شرکت‌های داروسازی ایرانی نیز ساخته شده است وارد بازار دارویی شده است ولی بیمه‌ها پوشش نمی‌دهند.

در این رابطه مصطفی کریمی ــ قائم‌مقام اداره‌کل نظارت بر ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو در تشریح این مسئله به تسنیم توضیح داد: این داروها به‌تازگی ساخته و تولید داخلی هستند و متعاقباً باید وارد بازار دارویی شود تا پزشکان با این دارو آشنا شوند تا پس از معرفی مناسب روند بیمه‌ای و پوشش آن توسط سازمانهای بیمه‌گر صورت پذیرد و این یک روندی است که برای تمام داروها صورت می‌پذیرد که متعاقباً زمان خاص خود را براساس کارهای کارشناسی توسط بیمه‌ها باید طی کند.

تسنیم

telegram

Go to TOP