چاپ این نوشته
رئیس جمعیت هلال احمر دستور داد؛

همه بخشهای هلال‌احمر از محصولات نساجی هلال خریداری کنند

رئیس جمعیت هلال‌احمر دستور داد همه بخش‌های هلال‌احمر از محصولات نساجی هلال ایران خریداری کنند.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی صدای سلامت، دکتر سید امیرمحسن ضیائی در جلسه شورای معاونین هلال‌احمر با موضوع دستاوردهای جدید و برنامه‌های آتی شرکت نساجی هلال، گفت: شرکت نساجی هلال باید بازار خود را تقویت کند و ما نیز موظفیم تا از این شرکت و تولیدات آن حمایت کنیم.

وی با اشاره به ضرورت رعایت مناسبات اقتصادی در عملکرد شرکت نساجی هلال، گفت: ضروری است در کنار حفظ و ارتقای کیفیت محصولات، پرداخت های به شرکت نیز به‌ موقع باشد تا اصل موفقیت یک بنگاه تولیدی رعایت شود.

ضیایی با تأکید بر اینکه برای مصرف‌کنندگان، کیفیت و برای شرکت تامین منابع مالی مهم است، اظهار داشت در این مسیر لازم است شرکت نساجی هلال، کیفیت محصولات خود را همواره افزایش و البته در مسیر رقابتی ارتقاء دهد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین با تقدیر از مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، مدیران و بخصوص کارگران زحمتکش شرکت نساجی هلال، بدلیل دستیابی این شرکت به موفقیت‌های چشمگیر در تولید محصولات جدید و البته با کیفیت، عنوان کرد: شرکت نساجی هلال در زمان تحویل به مدیریت جدید، شرایط نامساعدی داشت؛ اما اکنون این شرکت، دستاوردهای خوبی داشته است. سابق بر این هم نساجی هلال بازار خود را داشت، اما محصولات آن با کیفیت پایین و با قیمت غیر رقابتی عرضه می شد و این نقص، همواره دغدغه اصلی مان بود، لذا از ابتدای انتصاب مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره جدید، بر این مهم تاکید کردیم که کیفیت بالا و مزیت رقابتی باید به عنوان یک اصل همواره مورد توجه قرار گیرد و دستیابی به الگوی بنگاه داری؛ بعنوان یک شاخص، همواره مورد نظر جمعیت است.

ضیایی با بیان اینکه در میان ١٩٠ جمعیت ملی هلال احمر و صلیب سرخ، تنها دو جمعیت به صورت مستقل ملزومات نساجی مورد نیاز خود را تولید می‌کنند، اظهار کرد: بسیاری از روسای و مسئولین جمعیت‌های ملی در بازدیدهای اخیرشان از شرکت نساجی هلال از توانمندی هلال‌احمر ایران در تولیدات نساجی شگفت‌زده شده و این دستاوردها را تحسین برانگیز و قابل تقدیر دانستند.

به گفته وی، یکی از مهمترین وظایف هلال احمر تامین سرپناه و فراهم کردن بستر زندگی(اسکان اضطراری) برای حادثه‌دیدگان است که در این زمینه نیز رهبر معظم انقلاب پس از خدمت رسانی هلال‌احمر به زلزله‌زدگان ورزقان که در مدت بسیار کوتاهی، هلال‌احمر؛ چادرهای بسیاری را برای اسکان هموطنان برپا کرد، فرمودند که «این باورنکردنی است، اما واقعیت دارد.» و این؛ نشان می دهد که هلال احمر در حوادث و سوانح به خوبی عمل کرده است و تکیه بر تولید داخلی، ضمن رفع دغدغه های تأمین به موقع مایحتاج، خود؛ بهترین الگوی عملی اقتصاد مقاومتی است.

ضیائی با تاکید بر اینکه نگاه شرکت نساجی هلال باید بر مدار تحقیق و توسعه (R&D) باشد، گفت: به علاوه لزوم بازمهندسی این مجموعه و نوآوری و به‌روز کردن ماشین‌آلات، باید مورد توجه قرار گیرد تا هر روز شاهد شکوفایی روزافزون شرکت و الگویی برای سایر واحدهای نساجی در کشور باشیم.

مهر

telegram

Go to TOP