چاپ این نوشته
مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی:

کمبود داروهای «پیوندی» از نوعی خاص / بیمه‌ها همچنان ناهماهنگ؛ بیمارانی که دیگر پول ندارند

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور از عدم هماهنگی بیمه‌ها با سازمان‌های دارویی نسبت به کمبودهای دارویی بیماران پیوندی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه توزیع دارو به برخی داروخانه‌های معتبر و قدیمی قطع شده که باعث سرگردانی بیماران شده است.

به گزارش سرویس بیماری ها صدای سلامت، هاشم قاسمی با گلایه از عدم هماهنگی بیمه‌ها با سازمان‌های دارویی از جمله سازمان غذا و دارو نسبت به کمبودهای دارویی بیماران پیوند کلیه انتقاد کرد و اظهار داشت: هم اکنون هر سه نوع داروی «سلسپت»، «ساندیمون» و «پروگراف» بیماران دچار کمبودهای مقطعی شده است.

مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور در توضیح این نوع از کمبودهای دارویی تشریح کرد: یک بیمار پیوندی باید به مقدار بیش از دو ماه دارو مصرف کند ولی هم اکنون به مقدار وعده یک ماه دارو پخش می‌شود.

قاسمی با اشاره به گلایه‌های فراوان بیماران پیوندی عنوان کرد: حتی متاسفانه توزیع دارو در برخی داروخانه‌های شناخته شده برای بیماران پیوندی به مانند داروخانه شفاء زیر مجموعه انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی و حتی داروخانه مرکزی هلال احمر دچار اختلال شده است و دیگر دارو به آنان توزیع نمی‌شود و داروخانه‌های دیگری را معرفی کردند که باعث سرگردانی بیمارانی شده است که برخی از آنان حتی هزینه ایاب و ذهاب خود را نیز ندارند.

مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور با نام بردن از سه بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت ایرانیان و خدمات درمانی ارتش توضیح داد: هم اکنون بیمارانی که بیمه خدمات درمانی ارتش دارند، مشکل کمتری دارند، چون ۹۹ قلم داروی آنان رایگان شده است ولی بیماران تحت پوشش دو بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت ایرانیان دچار مشکلات متعددی از جمله پرداخت هزینه‌های دارویی هستند در حالیکه غالب ۸۰ هزار بیمار پیوندی از قشر مستضعف جامعه هستند.

قاسمی با پرداختن به مشکلات عدیده بیماران دیالیزی و پیوندی که سالیان سال است همچنان ادامه دارد بر تلاش انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور برای جذب حمایت‌های خیرین اشاره کرد و گفت: در جدیدترین اقدام یک خیر بوشهری به نام آقای «حمید ندومی» یک ساختمان به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان وقف این انجمن در یکی از بهترین نقاط بوشهر کرده است تا برای فعالیت‌های بیماران مورد استفاده قرار گیرد.

تسنیم

telegram

Go to TOP