چاپ این نوشته
رئیس اورژانس کشور مطرح کرد

چگونگی انتقال بیمار با آمبولانس‌ ۱۱۵ به بیمارستان خصوصی / یک توصیه پولی برای تصادفی‌ها

رئیس اورژانس کشور با تشریح چگونگی انتقال بیماران با آمبولانس‌ها ۱۱۵ به بیمارستاهای خصوصی، یک توصیه ریالی در بحث هزینه‌های بیمارستانی برای کسانی که دچار تصادف می‌شوند، ارائه کرد.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی صدای سلامت، امین صابری نیا در حاشیه نشست خبری سخنگوی وارت بهداشت درباره چگونگی خدمات رایگان به مصدومان حوادث ترافیکی در بیمارستان‌ها اظهار داشت: به طور کلی در شرایطی که اورژانس این مصدومان را به بیمارستان رسانده باشد و یا خدمت‌رسانی در این زمینه با هماهنگی اورژانس صورت پذیرد مصدومان می‌توانند از خدمات رایگان درمانی استفاده کنند در این رابطه ما به جمعیت هلال‌احمر اعلام کردیم که برای انتقال مصدومان با ما هماهنگی داشته باشند که در این زمینه اورژانس کشور با آقی چرخساز – رئیس امداد و نجات هلال احمر  تفاهمی داشتیم.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور تصریح کردک بنابراین اگر هلال احمر برای انتقال مصدومان هماهنگی با اورژانس انجام ندهد حمایت مالی از مصدومان تصادفات انجام نمی‌پذیرد براین اساس هموطنان باید حوادث ترافیکی به این مسائل توجه کنند که در این رابطه نیز به تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی این مسائل اعلام شده است.

صابری‌نیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آمبولانس اجازه دارد که مصدوم را به بیمارستان خصوصی منتقل کند یا خیر گفت: اگر بیمار بسیار بدحال باشد . انتقال آن به فاصله دورتر سبب آسیب به آن شود اورژانس این مجوز را دارد که به هر بیمارستانی اعم از دولتی و خصوصی منتقل کند ولی بیمارستان دولتی مسلماً در اولویت خواهد بود زیرا هزینه خدمات در این بیمارستان دولتی و خصوصی بسیار متفاوت است و بعداً خود از این هزینه‌ها گلایه خواهد کرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور در مورد این نوع تخلف بین نیروهای اورژانس توضیح داد: مردم باید در این زمینه آگاهی داشته باشند و تخلفات مربوطه  را به سامانه ۱۵۹۰که از سه ماه پیش بر روی تمامی آمبولانس‌ها نصب شده اطلاع‌دهند، نیروهای اورژانس ۱۱۵ به هیچ عنوان حق گرفتن هیچ وجهی را جهت ارائه خدمات ندارند و تمامی خدمات ارائه شده چه در منزل و چه در مسیر رسیدن به بیمارستان رایگان است.

صابری‌نیا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه‌ آیا در تصادف با پلیس اورژانس، مجبور می‌شود هر چه پلیس می‌گوید را اجرا کند؟ عنوان کرد: فرماندهی صحنه حادثه تصادفات با پلیس است و تا زمانی که پلیس اجازه هیچ دخالتی را به ما ندهد مجوز ورود و ارائه خدمت نداریم البته اگر پلیس دیر به محل حادثه برسد ما ملزم هستیم ارائه خدمت را انجام دهیم.

تسنیم

telegram

Go to TOP